Saturday , 19 October 2019

“OPOZITA NUK MERR PJESE NE ZGJEDHJE PA U LARGUAR RAMA”

Opozita nuk do të marrë pjese në zgjedhjet vendore nëse Edi Rama do të jetë Kryeminister. Kështu shprehet anetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Paulin Marku, sipas të cilit kjo ju është bërë e qartë të gjithë strukturave të kësaj force politike në mbare vendin.

Duke qenë se ka drejtuar degen e Partisë Demokratike në Lezhë për 4 vite, Marku nuk e fsheh ambicien që ai të jetë kandidat i opozites për Bashkinë Lezhë.

Prej dy muaj opozita e bashkuar vijon protestat, duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeveria tranzitore.

Lexoni dhe kete

“EDI RAMA, KAMPION I VJEDHJES SË QYTETARËVE SHQIPTARË”

“Edi Rama është kampion i vjedhjes së qytetarëve shqiptarë dhe rritjes së borxhit që secili …