Wednesday , 18 September 2019

OPOZITA, TAKIM ME KOMISIONIN E VENECIAS

Delegacioni i Komisionit të Venecias ka nisur takimet në Tiranë në kuadër të përgatitjes së opinionit mbi kompetencat që Presidenti ka në proceset zgjedhore Takimet i parë ishte me përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Klajda Gjosha. Ish deputetët Bylykbashi dhe Gjosha akuzuan Parlamentin dhe Ramën se po kërkon të përfshijë Komisionin e Venecias në lojën e turpshme të kapjes së të gjitha pushteteve.

Delegacioni do të qëndrojë dy ditë në Tiranë. Ekspertët europianë kanë parashikuar të takohen në Kuvend me përfaqësues të mazhorancës dhe opozitës parlamentare.

Lexoni dhe kete

“PËR SHQIPËRINË SITUATA ËSHTË BËRË EDHE MË E VËSHTIRË PËR INTEGRIMIN”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë …