Friday , 21 February 2020
Breaking News

OPOZITA TREGON ZGJIDHJEN E KRIZËS

Lideri demokrat Lulzim Basha ka mbledhur këtë të mërkurë në selinë blu aletatët. Pas mbledhjes, Basha tha se i ka dërguar Ramës një plan për zgjidhjen e krizës politike dhe Reformën Zgjedhore, ndërsa paralajmëroi se nëse ai nuk e zbaton do duhet të hapë ‘krahun’.

Ndërsa kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, pas ftesës së kryeministrit për dialog, tha se Rama duhet të kthejë përgjigje për 5 pikat, pastaj të vijë në PD.

Ndërsa kreu i republikanëve Fatmir Mediu kërkoi që Rama të mos bëjë lojëra, por të analizojmë problemet.

Më pas, edhe deputetët e CDU – CSU zhvilluan një takim në selinë e PD-së.

Lexoni dhe kete

BASHA TAKIM ME METËN DHE ALEATËT

Pas përfundimit të takimit me Presidentin e Republikës Ilir Meta dhe me aleatët, kryetari i …