Thursday , 23 November 2017

ORGANIZOHET NE SHENGJIN FORUMI EKONOMIK I SIPERMARRESVE SHQIPTAR

Prodhuesit e Shqiperisė, Maqedonise dhe Kosoves janė bėrė pjese e njė forumi ekonomik tė organizuar nė Shėngjin, me pjesmarrjen dhe tė Ministrave tė Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtise dhe Sipermarrjes tė vendeve respektive perkatesisht Milva Ekonomit, Hykmete Bajramit dhe Drilon Kuēit.Nė fokus tė diskutimeve ishte krijimi i urave tė bashkėpunimit midis sipėrmarresve tė tre vendeve dhe qeverive me qėllim qė prodhuesit shqiptar tė mos hasin pengesa. Kryetari i Dhomes sė Tregtise dhe Industrise Tiranė Nikolin Jaka u shpreh se qeveritė duhet ti vinė nė ndihme sipermarrjes prodhuese shqiptare nė mėnyre qė ta bėjnė atė konkuruese rajonale dhe globale.
Kryetari i forumit ekonomik shqiptar Agim Fejzo tha se prodhuesit nuk duhet tė jenė tė pėrēare por tė bashkėpunojne me politiken kjo si njė mėnyre pėr tė ecur pėrpara.

Nga ana tjeter Ministrat e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtise dhe Sipermarrjes tė Shqipėrisė, Kosoves dhe Maqedonise kanė garantuar mbėshtetje pėr prodhuesit e kėtyre vendeve.

Me krijimin e forumit tė pėrbashket prodhuesit shqiptar do tė jenė tė bashkuar pėr ēdo problem qė do tė hasin kjo si njė mėnyre pėr tė qenė konkurues nė tregun global.

Lexoni dhe kete

DETYRIMET E BIZNESEVE, NJOFTIMI I TATIMEVE PER PAGESE

Administrata tatimore me anĆ« tĆ« njĆ« njoftimi nĆ« faqen zyrtare i ka bĆ«rĆ« thirrje tĆ« …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
Ɨ
Ɨ
WordPress Popup Plugin