Saturday , 8 August 2020

ORGANIZOHET PROTESTA E OPOZITES NE TIRANE

Ashtu siç ishte parashikuar këtë të shtunë është organizuar në Tiranë protesta e opozitës. Mijëra qytetarë dhe simpatizantë të opozitës dolën në protestë para kryeministrisë. Ndërkohë, përfaqësues të Partisë Demokratike ishin në mbështetje të protestës së tyre.

Nga ana tjetër nuk ka munguar as dhuna. Kjo pasi, dy policë janë lënduar me mjete të forta, në kokë dhe në kurriz, ku janë transportuar për trajtim të specializuar në Spitalin Universitar të Traumës. Gjithashtu, edhe 4 protestues kanë marrë ndihmën e parë nga ekipet e urgjencës mjekësore në terren.

Lexoni dhe kete

1 JAVË PAS VOTIMEVE, BEKTESHI “KUJTOHET” PËR ZGJEDHJET NË USH

Rreth 1 javë pas përfundimit të zgjedhjeve dhe shpalljes së rezultatit përfundimtar të votimeve, ish-rektori …