Thursday , 12 December 2019

OSBE MBESHTET REFORMEN NE DREJTESI

Prezenca OSBE n Shqipri ka mbshtetur reformn n drejtsi, ndrsa kjo reform duhet t jet gjithprfshirse dhe kto ndryshime t prekin t gjitha hallkat. Ka qn kjo deklarata e zv/kryetari i prezencs s OSBE n Shqipri Robert Wilton, i cili nga Shkodra shpreh mbshtetjn e plot pr punn e nisur nga kuvendi i Shqipris.

Wilton foli gjithashtu pr dekrimnalizmin duke e cilsuar at nj proces mse t nevojshm dhe t domosodshm pr nj vend demokratik. Ai tha se se partit politike duhet t bashkpunojn pr kt shtje.

Zv/ Kryetari i Prezencs s OSBE n Shqipri Robert Wilton ishte i pranishm n Shkoder n shfaqjen Ata Hyn pa Trokitur q kishte si synim promovimin e trajtimit t s shkuars komuniste.Kjo shfaqe u mundsua t vihet n sken nga Prezenca e OSBE-s, me mbshtetjen e ambasads gjermane.

Lexoni dhe kete

BARDHI I DREJTON 5 PYETJE KRYEMINISTRIT RAMA

Me anë të një deklarate për mediat, sekretari i përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, ka …