OSHE DHE BASHKIA SHKODER NE MERKATEN E RUSIT

Ashtu siç lajmëroi edhe një ditë më parë, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi zhvilloi këtë të mërkurë një tjetër takim me tregtarët e Mërkatës së Rusit në qytetin e Shkodrës. I pranishëm ishte edhe drejtori i OSHEE Shkodër, Ervin Sadiku. Në fokus të këtij takimi ishte vlerësimi teknikisht për një furnizim të rregullt me energji elektrike në këtë mërkatë, ndërsa Ademi vlerësoi bashkëpunimin me OSHEE Shkodër dhe tregtarët e mërkatës së Rusit.

Fondi për ndërhyrjen në mërkatën e Rusit kap shifrën e 10 mln lekëve të reja dhe po punohet në sistemimin e kanalizimeve të ujërave të bardha dhe të zeza, ndriçimin e tezgat e këtij tregu.

 

Lexoni dhe kete

RAMA: NYJA E MILOTIT, IMPAKT EDHE NE RRUGET E TJERA DYTESORE

Pas ministrit të infrastrukturës, Damian Gjiknuri, ka qënë rradha e kryeministrit Edi Rama për të …