Saturday , 15 August 2020

OSHEE, HUMBJET NE RRJET LEVIZEN 60 DREJTUES

Qyteti i Shkodres rnditet ndr qarqet me nivel me t lart t humbjeve n rrjet t energjis elektrike, ka pr pasoj ka sjell edhe masa drastike nga operatori i shprndarjes s energjis elektrike. Pikrisht pr kt shkak, javt e fundit ka nisur edhe masat ndaj strukturave ne kete rajon. Burimet nga OSHEE thon se sht marr masa e largimit nga detyra pr performanc t ult pr rreth 60 drejtues t niveleve t ndryshme dhe lexues/elektricist n drejtorit rajonale Shkodr, Lezh, Kuks etj.

Konkretisht, n Drejtorin Rajonale Shkodr, jan larguar nga puna shefat e Shitjes pr Rajonin Shkodr, Agjencin Koplik, sektorit Faturim Arktim pr Shkodrn dhe ai pr Lezhn, si dhe 24 lexues. N vitin 2013 niveli i humbjeve totale n shprndarje shkonte 45% ndrsa n vitin 2015 ai u mbyll n 31.1%.

Objektivi i drejtuesve te OSHEE- se ka qn reduktimi i nivelit t humbjeve nn 30% pr 2016-en, por mos realizimi i tij n kt 3 mujor t par t vitit, duke br q ky nivel t mbes n qarkun e Shkodres n masn 40 45%, t merren masa ndaj drejtorive rajonale.

Lexoni dhe kete

BASHA: QEVERIA DËSHTOI PËRBALLË PANDEMISË

Kryedemokrati Lulzim Basha iu ka drejtuar një mesazh qytetarëve duke iu referuar situatës që po …