Sunday , 19 September 2021

PAJTORI I FAMULLISE SE SHEN SHTJEFNIT, ORGANIZOHET MESHA E SHENJTE

Ashtu sic sht br tradit, famullia e Shn Shtjefnit ka organizuar n kalan Rozafa meshn e shenjt t Shn Shtjefnit, pajtorit t qytetit t Shkodres. Sipas organizatorve kjo mesh zhvillohet cdo 26 Dhjetor, ndrsa ky sht viti i 12- t. Ka qn famullitari i Shkodres, Dom Artur Jaku, ai I cili prpara dhjetra besimtareve t krishter ka kremtuar meshn e shenjt.

Gjat predikimit, Dom Artur Jaku ka theksuar se duke cmuar historin dhe trashigimin duhet sbashku t luftojm pr t vrtetn e paqen pr t ndrtu kulturn e pranimit t tjetrit.

N 26 Dhjetor t Krishtert prkujtojn festn e Shn Shtjefnit, pajtor i Katedrales dhe objektit n kalan Rozafa sipas drejtuesve t kishs katolike.

Lexoni dhe kete

“GISHTËZAT”, SHFAQJE PËR FËMIJË NË AMBIENT TË HAPUR

E kishin përgatitur shfaqjen që të jepet në teatrin “Migjeni”, një shfaqje për fëmijë, me …