Tuesday , 21 November 2017

PAKENAQESI PER PUNIMET NE BLLOKUN E PALLATEVE NE XHABIJE

Ashtu sic nisi, ashtu ka perfunduar rikonstruksioni ne bllokun e pallateve te lagjes Xhabije ne qytetin e Shkodres, me debate. Por, punimet duket se jane lene pergjysem ne kete lagje. Lagjia ndodhet mes gropash, me trotuaret e paperfunduara, pa kontiniere te mbetjeve dhe me mungese te sistemit te ndricmit gjate oreve te mbremjes. Jane vete banoret e kesaj lagje qe e shprehin nje shqetesim te tille per Tv Rozafa. Sipas tyre, nje rikonstruksion i tille me mire te mos ishte bere, pasi ka ndikuar me negativisht per kete lagje.

Data e fillimit te rikonstruksionit ne kete zone ishte parashikuar me 22 gusht te vitit 2016, por qe nisi pak muaj me vone. Nderkohe, perfundimi i punimeve ishte parashikuar ne muajin mars te ketij viti, por sic duket edhe nga pamjet dhe komentet e banoreve, keto punime akoma nuk kane perfunduar ose jane lene pergjysem. E nga ana tjeter, tashme lulishtet e kesaj lagje i kane lene vendin betonit.

Lexoni dhe kete

MUNGESA E BANJOVE PUBLIKE, QYTETARET KERKOJNE RIKTHIMIN E TYRE

Mungesa e banjove publike vijon te mbetet nje problem shqetesues ne qytetin e Shkodres. Ne …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin