PAKICA MALAZEZE: DENOJME DHUNEN NE PROTESTA

Pakica malazeze ne vendin tone ka denuar protesten e opozites  te Malit te Zi te organizuar ne Podgorice e cila degjeneroi ne dhune. Sipas kreut te “Alba Montenegro” Burhan Ēuliq keto protesta nxiten nga Rusia dhe Serbia per te penguar aderimin e Malit te Zi ne NATO.

Sipas Ēuliq marredheniet ne mes Shqiperise dhe Malit te Zi jane shume te mira pavaresisht sulmit mbi ambasaden tone nga grupet ekstremiste.

Tė shtunėn opozita malazeze organize protesta tė dhunshme nė kryeqytetin e Malit tė Zi. Sipas opozitės kėto protesta kanė qėllime ekonomike. Nga ana tjetėr kryeministri Milo Gjukanovic deklaroi se keto protesta janė tė nxitura nga Serbia dhe Rusija.

Lexoni dhe kete

KRYETARI I PD-se LULZIM BASHA, TAKIM NE RRESHEN

Kryetari i PartisĆ« Demokratike Lulzim Basha tha nga RrĆ«sheni, se vendi nuk do tĆ« bĆ«jĆ« …