Tuesday , 21 November 2017

PALLATET NE RUS, XHAMAT THYHEN DUKE RREZIKUAR KALIMTARET

Ndonese ka qene disa here pjese e kronikave televizive, nje nga pallatet  8 katesh ne Rus vijon te jete rrezik serjoz per kalimtaret. Paraditen e kesaj te merkure xhamat kane rene serish, duke rrezikuar kalimtaret por edhe personat qe qendrojne ne lokalin e katit te pare. Kamarieri i lokalit shpreh shqetesimin teksa thote se jane ankuar disa here ne bashki por pa marre asnje mase.

Fakti se ky pallat jepet me qera, ben qe administratori te mos marre parasysh ankesat e tyre.  Rreth 19 xhama jane thyer brenda 3 muajve te fundit, ku ne disa raste ka patur rrezik per kalimtaret. Perballe ketij fakti, banoret dhe bizneset aty kerkojne nderhyrje emergjente perpara se te kete pasoja fatale ne jeten e kalimtareve.Ky nuk eshte rasti i pare, pasi edhe ne disa pallate te tjera shumekateshe te ndertuara vitet e fundit, qytetaret ankohen per te njejten gje, xhamat thyhen duke rrezikuar keshtu banoret.

Lexoni dhe kete

PROJEKT-BUXHETI 2018, BY-PASS-i DHE VLLAZNIA

Projekt-buxheti i 2018-tes i Bashkise Shkoder vijon te jete ne qender te diskutimeve. Por, per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin