Pallati i sportit “Qazim Dervishi” serish me probleme

 

Pas problemeve tė shfaqura ditė mė parė, pallati I sportit “Qazim Dervishi” ka nisur tė ketė sėrish probleme me parketin e tij. Paraditen e sotme ėshtė konstatuar fillimi I njė ēarje tjetėr tė tij, kėtė herė nė anėn e kundėrt me herėn e parė. Pėrpos kėsaj, edhe nė vende tė tjera duket se ka probleme serioze, madje nė disa pjesė tė parketit, duket qartė se topi nuk pėrplaset ashtu siē duhet duke krijuar probleme pėr sportistėt dhe me shumė mundėsi, kjo gjė nuk do lejohet nga delegatėt e Ligės Ballkanike pėr zhvillimin normal tė ndeshjes sė ardhshme me ekipin rumun tė Krajovės. Siē dihet, kjo ndeshje do tė luhet mė datėn 13 nėntor dhe pėr kėtė arsye, ėshtė mėse e domosdoshme ndėrhyrja edhe njėherė tjetėr e punonjėsve tė firmės qė e ka shtruar parketin, pėr ta kthyer atė nė normalitet nė mėnyrė qė ndeshja tė zhvillohet. Kjo sepse do ishte skandal tė ndodhte ndryshe qė edhe ndeshja e dytė e Ligės Ballkanike tė dėshtonte pas asaj qė ndodhi nė ndeshjen e parė me Mornar tė Tivarit qė nuk u zhvillua pėr shkak tė problemeve me tabelėn elektronike. Kjo e fundit tashmė ėshtė rregulluar dhe nuk ka asnjė problem megjithatė shqetėsim mbetet parketi por ndėrhyrja e punonjėsve tė firmės nuk mund tė bėhet para ditės sė hėnė sepse pallati I sportit siē dihet ėshtė I zėnė me aktivitetin e “Mis Globe” qė do tė zhvillohet kėtė javė aty.

Lexoni dhe kete

ƇIKLISTƋT E VLLAZNISƋ ME PRETENDIME NƋ TURNEUN ā€œKORƇAā€

ƇiklistĆ«t e VllaznisĆ« po bĆ«hen gati pĆ«r aktivitetet mĆ« tĆ« rĆ«ndĆ«sishme siƧ janĆ« kampionati kombĆ«tar …