Tuesday , 16 August 2022

PALOKA: ASNJE SHANS PER KOALICION ME PS OSE ME LSI!

Opozita ka nj mision t qart, e ky sht zgjimi i reagimit qytetar prball veprimeve t fundit t qeveris. Numri dy i Partis Demokratike Edi Paloka e lidh kt situat me aktin e fundit t qeveris pr uljen e shpenzimeve n buxhet. Sipas tij, vendimi sht marre n kundrshtim t procedurave ligjore, e kjo me nj synim t qart, pr t fshehur vjedhjen e 160 milion dollarve. Sipas Paloks kjo rndon drejtprdrejt tek ekonomia e do shqiptari.

Ajo q ne do krkojm nga shqiptart sht reagimi, shqiptart m n fund duhet t kuptojn se nuk mund t vazhdojn m t tundin kokn pr nj qeveri q i grabit prdit dhe po i on drejt rrnimit. Aktet normative prdoren n raste emergjence, q ktu fillon skandali. Sigurisht kjo u b pr t fshehur n nj far mnyre kt realitet. Grabiten 160 milion dollar qytetarve shqiptar n mes t dits ka ardhur koha q shqiptart t reagojn pr vete jo pr partin demokratike nse nuk reagojn ather e meritojn kt qeveri meritojn kt kryeministr meritojn kt mazhoranc, – shprehet Paloka.

N kto kushte Paloka hedh posht do mundsi pr koalicion, me cilndo forc politike n pushtet.
Askush nuk mund ta mendoj nj koalicion apo nj afrim t Partis Demokratike me LSI apo me kdo tjetr q sht pjes e ksaj t keqeje t madhe q sot quhet mazhoranc dhe po drejton Shqiprin, – tha Paloka.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …