PALOKA: MEDIA ABUZOI PER ANALIZEN E PD- se NE MALESI

Kryetari i grupit te partise demokratike Edi Paloka ka pėrgenjėshtrur lajmin e bėrė publik njė ditė mė parė nė njė media nė lidhje me analizėn e partisė demokratike nė Malėsi tė Madhe, ku u transmetua se pėrgjegjės pėr humbjen e kėsaj bashkie ėshtė kandidati i sė djathtės Anton Kokaj. Paloka e cilėsoi kėtė lajm si tė pavertetė dhe abuziv.

Paloka ka ripėrsėritur edhe njė herė sė kushdo qė ka punuar kundėr partisė demokratike do mbajė pėrgjegjėsi.

Gjatė analizės me dyer tė mbyllura tė zhvilluar nė bashkinė e Malėsisė sė Madhe, anetaret e kryesisė lėshuan akuza ndaj njė pjese tė ish kryekomunarve dhe ish kreut tė bashkisė Koplik qė sipas tyre punuan kundėr PD- sė dhe nė favor tė partisė socialiste. Njė nga ish- kryekomunarėt i cili edhe gjatė fushatės elektorale punoi hapur kundėr PD- sė  i pranishėm nė mbledhje manipuloi njė media nė Tiranė duke shpėrndarė lajmin e pavertetė se me gjoja Paloka ka bėrė pėrgjegjės pėr humbjen e Malėsisė kandidatin e sė djathtės. Lajm ky i cili u pėrgenjėshtrua si nga kreu I demokratėve ashtu edhe nga media qė e transmetoi.

Lexoni dhe kete

LULZIM BASHA PREZANTON PLANIN EKONOMIK TƋ PD

Kreu i PartisĆ« Demokratike, Lulzim Basha, ka zbuluar planin ekonomik tĆ« PD qĆ« ka pĆ«r …