PALOKA: SHKORA DO TE NISE NDRYSHIMIN. PD- SHKODER ANALIZON REZULTATIN

Partia Demokratike Dega Shkoder ka zhvillaur analizen e zgjedhjeve te 23 qershorit ku te pranishem ishin Koordiantori i deleguar per Shkodresn Arben Imami e Gjoke Uldeda si dhe nen kryetari i pd Edi Paloka. Ndonese Shkodra eshte bashkia e cila pati rezultat te suksesshem serish analzia ka sherbyer per evidentimin e mangesive tha Paloka pas mbledhjes.

I pyetur per mungesen e deputetes Topalli Paloka u shpreh: “Nuk mund t them gj. Jozefina sht ish-kryetarja e parlamentit, deputete e nderuar e PD. Ndrsa pr faktin se ajo sht edhe pjes e kryesis n PD-n e Shkodrs Paloka shton se Kjo sht shtje e kryesis s PD-s s Shkodrs dhe nuk sht problem.

I pyetur nese opozita po ndikon ne zvarritjen e proesit te dekreminalizimit ashtu sikurse aludohet Numri dy i partise demokratike dha kete komentse eshte Kryeministri ai qe po e zvarrit.Nga Shkodra do te nise Ndryshimi ne zgjedhjet e 2017-es tha Paloka.

Riorganizimi ne te gjitha deget synon oergatitjen e partise demokratike per zgjedhjet parlamentare ku pd synon rikthimin ne pushtet.

Lexoni dhe kete

LULZIM BASHA PREZANTON PLANIN EKONOMIK TË PD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zbuluar planin ekonomik të PD që ka për …