PALOKA: TURP PER KRYESINE E PD- se M. MADHE, QE HUMBI ME 21 QERSHOR

Analiza e zgjedhjeve lokale t 21 Qershorit nuk ka si synim t pres koka por t mbahet prgjegjsi nga ato njrz q kan patur defekte dhe probleme gjat fushats elektorale pr zgjedhjet lokale. Ka qn kjo deklarata e Kryetarit t grupit parlamentar t PD- s Edi Paloka gjat analizs s zgjedhjeve lokale me strukturat e partis demokratike n bashkin e Malsis s Madhe. Sipas Paloks kto analiza nuk synojn largimin e njerzve nga PD por duke mbajtur prgjegjsi t bhn t gjith sbashku pr tu prgatitur pr zgjedhje t parakohshme.

Sipas Paloks kto analiza jan nj pjes e prgatitjes pr zgjedhje t parakohshme.

Strukturat drejtuese t Partis demokratike n Malsi t Madhe kan zhvilluar analizn e zgjedhjeve t 21 Qershorit, ku kjo forc politike humbi kt bashki, kjo sipasoje e prcarjeve dhe mosprfshirjes s ish- krerve demokrat t njsive vendore t ktij rrethi n fushatn elektorale pr kandidatin e djatht Anton Kokaj. Gjat analizs me dyer t mbyllura anetaret e kryesis ndrsa kan lavdruar kandidaturn e Kokajt kan lshuar akuza ndaj nj pjese t ish kryekomunarve dhe ish kreut t bashkis Koplik q sipas tyre kane punuar kundr PD- s dhe n favor t partis socialiste. N t njjtn linj ka qn edhe Paloka I cili I sht drejtuar kryesis s PD- s duke u thn se sht turp pr ju q keni humbur Malsin e Madhe. N fund sekretari i PD- s n kt bashki Anton Kokaj u ka drejtuar nj thirrje t pranishmve q t bashkohen dhe t bhn gati pr sfidat e tjera politike.

Lexoni dhe kete

BARDH SPAHIA ZHVILLON TAKIME NË VELIPOJË

Numri 7 në listën e kandidatëve të PD, Bardh Spahia, është takuar me grate e …