PALVARI PRITJE MADHĖSHTORE ANTON KOKAJT!

Njė pritje madhėshtore i ėshtė rezervuar kandidatit tė Partisė Demokratike pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokajt nė fshatin e Palvarit nė komunėn Qendėr. Banorėt kanė lėshuar lum akuzash ndaj deputetit Paulin Sterkaj i cili sipas tyre ka tradhtuar malėsorėt.

Deputeti Gjovalin Bzhetaj ka kėrkuar qė me 21 Qershor tė votohet Anton Kokaj dhe Partia Demokratike.

Edhe drejtuesit e PD- se kane kerkuar mbeshtetje per Anton Kokajn.

Kandidati i sė djathtės, Anton Kokaj ka lėshuar akuza ndaj deputetit Sterkaj i cili me veprimet e tij ka treguar se ėshtė besė-prerė ndaj tė gjithėve biles edhe shokėve tė tij tė ngushtė.

Banorėt e Palvarit i kanė dhėnė mbėshtetje maksimale Anton Kokajt dhe Partisė Demokratike pėr njė fitore tė thellė me 21 Qershor.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …