Wednesday , 17 January 2018

PANAIRI I PARE I ZOGJVE TE KAFAZIT NE BASHKINE SHKODER

Kete te Diele eshte zhvilluar panairi i pare i zogjve te kafazit ne qytetin  e Shkodres. Ne fakt ky eshte viti i dyte qe ky panair zhvillohet, por ndryshe nga nje vit me pare, kete here eshte shtrire edhe ne qytetet e tjera te Shqiperise. Nje panair qe organizohet nga Federata Ornitologjike Shqiptare dega Shkoder dhe Bashkia Shkoder. Sekretari i kesaj federate, Abeljal Haxhia, foli rreth ketij aktiviteti dhe llojet e zogjeve qe jane sjellur.

Ne kete panair dy-ditor moren pjesen qytetare te shumte nga Bashkia Shkoder, qe shfaqen interes rreth panairit.

Lexoni dhe kete

LEZHE, MBYLLET PER AUTOMJETET SHESHI “GJERGJ KASTRIOTI”

Sheshi “Gjergj Katrioti” në qytetin e Lezhës është mbyllur për automjetet dhe do të vijojë …