Panariti: Fonde shtese per evitimin e permbytjeve!

Ministri i zhvillimit rural Edmond Panariti, ndryshe nga do dikaster tjetr ka krkuar 50 milion dollar shtes n buxhetin q financat kan alokuar pr ministrin e tij. Panariti tha se situata e emergjencave dhe mungesa e investimeve n bordet e kullimit dhe hidrovore e detyron at q ti krkoj kto fonde, pasi ndryshe do t kemi situata t ngjashme si ajo e dits s mart.Kreu i Komisionit t Ekonomis Erjon Brae ra dakord q t jepen fonde shtes pr kt ministri, megjithat komisioni krkoi koh q t bj llogaritjet se sa para do ti jepen shtes dhe ku do ti gjejn ato.

Panariti shprehu edhe shqetsimin e furnizimit me energji t hidroforve, duke theksuar se ato duhen t ken linja t dyta.Po punoj n kushte t renduara me reshje t dendura. Dhe ky bllokim ndodhi edhe n Lezh, pak dit m par ku pati prmbytje. Ku hidrovort u fikn dhe krijuan at situat.- sht shprehur Panariti duke argumentuar se prandaj duhet furnizim i garantuar i hidrovoreve me energji.

Kjo sht edhe arsyeja q sipas tij, OSHEE duhet t siguroj furnizim me energji t garantuar pr hidrofort.

Lexoni dhe kete

KESHILLTARI I PD, KRITIKA NDAJ KESHILLIT BASHKIAK M.MADHE

Këshilli Bashkiak Malësi e Madhe mund të jetë një nga këshillët më pak funksional në …