PANARITI INSPEKTON PUNIMET NE ARGJINATURA

Ministri I Bujqėsisė, Zhvillimit Rural dhe Administrimit tė Ujėrave Edmond Panairi ka inspektuar punimet nė rrjedhėn e lumit Kir nė qytetin e Shkodres.Sipas Panaritit ky ėshtė shembulli konkret se si keq-menaxhohen fondet publike, ku pėrmes prokurimit nga 80 milion qė kėrkon kjo ndėrhyrje, fondi ka pėrfunduar nė 27 milion lekė.Ministri Panariti kėrkoi avancim tė punimeve edhe nė hidrovorin e Ēasit.Vitet e shkuara Shkodra ėshtė pėrballur me pėrmbytje masive tė tokave bujqėsore tė cilat kanė shkaktuar dėme tė shumta nė bujqėsi e blegtori.

Lexoni dhe kete

DITA E DREJTESISE NE GJYKATEN E APELIT SHKODER

Me rastin e 105 vjetorit tĆ« krijimit tĆ« ditĆ«s sĆ« drejtĆ«sisĆ«, nĆ« Gjykaten e Apelit …