Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

PANARITI: JANE EDHE 19 SUBJEKTE QE PRESIN TE PERFITOJNE

Fabjan Demi eshte fermeri nga fshati Barbullush i njesise administrative Bushat i cili ka perfituar nga projekti Sared shumen prej 60 milion leke nga 100 milion qe pershfin projekti ne total. Per te inspektuar kete baxho ishte edhe Ministri i bujqesise Edmond Panariti i cili tha se ky eshte modeli qe duam te mbeshtesim.

Panariti tha se jane edhe 19 projekte te tjera nga rajoni i shkodres te cilat jane ne fazen finale dhe pritet qe te perfitojne ng ky projekt.

Ky investim u zhvillua n nj zon ku nuk ka fabrika t tjera q prmbushin standardet prkatse pr prpunimin e qumshtit t t imtave. Nprmjet ktij investimi fermeri Fabjan Demi do t gjeneroj t ardhura prej 20 mln lek n vit, ndrkoh q shpenzimet e vlersuara jan 15.mln leke ne vit.

Lexoni dhe kete

PROTESTË E BANORËVE TË FSHATIT HOT I RI

Banoret e fshatit Hot i Ri te Shkodres kane bllokuar per rreth 20 minuta aksin …