PANIK NE BAHÇALLEK, MERR FLAKE AUTOBUSI

Një autobus i linjes Athine- Shkoder ka pësuar defekt gjatë ecjes në hyrje të qytetit të Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Bahçallëk’, dhe fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Gjatë ecjes së autobusit, motorri është përfshirë nga tymi, gjë që ka detyruar drejtuesit e autobusit të veproi menjëherë duke përdorur bombulen e shuarjes së zjarrit, cka ka bërë që zjarri i cili u prentendua të eliminohet menjëherë.

Kjo ka shkaktuar panik në zonë fillimisht, pasi në autobus nuk ndodhesin udhëtar por vetëm shoferi. Nga të dhënat e parë rezulon se nuk ka dëme të mëdha në autobus dhe se tymi i cili fillimisht u dyshua si zjarr u shkaktua nga një defekt teknik në motorrin e autobusit. Në vende ngjarje kanë mbërritur 3 zjarrfikëse dhe një autoambluancë pasi fillimisht u njoftua se një autobus me pasagjer po digjet, por që ka rezultuar të jetë e kundërta.

Rreth kësaj ngjarje ka nisur hetimi se cilat kanë qenë shkaqet e defektit në motorrin e autobusit.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET NJE 30-VJEÇAR NGA POLICIA E SHKODRES

Policia e Shkodrws vijon punwn për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim. …