Thursday , 6 October 2022

PARAPRGATITJET E ZGJEDHJEVE NISIN ME MOSMARRVESHJE MES INSTITUCIONEVE

Nisja e paraprgatitjeve pr zgjedhjet e ardhshme sht shoqruar me mosmarrveshje mes institucioneve. Ndonse sot mes antarve t subjekteve politike ishte rn dakord q t bhej konsultimi i kzaz-ve, drejtori i shkolls Xheladin Fishta ka refuzuar n mnyr t prer q KZAZ-ja nr 4 t vendoset pran ambjenteve t shkolls q ai drejton.Gjon Voci, inspektori i kqz-s u shpreh pr mediat q drejtori i ksaj shkolle justifikon qndrimin e tij duke thn q duhet t marr nj shkres nga Ministria e Arsimit ose nga Drejtoria Arsimore e Qarkut Shkodr.

Nj deklarat jep pr mediat edhe N/kryetarja e partis demokratike dega shkodr, duke br apel pr moskrijim pengesash pr zhvillimin e procedurave parazgjedhore.

Ndrkaq po pritet nj zgjedhje e shpejt meqense bashkia dhe prefektura e qarkut shkodr jan vn n dijeni lidhur me kt.

Lexoni dhe kete

HAPJA E NEGOCIATAVE, NGRIHET FLAMURI I BE PARA KRYEMINISTRISË

Në godinën e kryeministrisë është ngritur këtë të mërkurë flamuri i BE-së pas hapjes së …