Tuesday , 29 September 2020
OPOZITA QELLON RAMEN ME VEZE NE PARLAMENT - /r/n/r/nOPPOSITION LAWMAKER HITS PM RAMA WITH EGGS -

PARLAMENTI, QELLOHET ME VEZE KRYEMINISTRI RAMA

Opozita qëlloi me vezë drejt kryeministrit Rama dhe kabinetit qeveritar në momentin kur  në Parlament në momentin kur deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren e Kuvendit.

Sikurse tregojnë dhe foto, drejt kryeministrit është qëlluar me një top letre fillimisht, më pas është qëlluar me vezë. Kjo e fundit nuk ka prekur kryeministrin por ministren Ermonela Felaj. Hera e tretë kur është qëlluar ka qenë momenti kur kryeministri po largohej. Nuk duket qartë se çfarë është hedhur në drejtim të tij por gjithsesi nuk ka prekur kryeministrin. Kamerat kanë kapur momentin kur kryeministri ëshë përkulur për tiu shmangur goditjes. Drejt kryeministrit është goditur me vezë, top letre e çimçakiz. Edhe pse Garda e Republikës ka ushtruar kontrolle para nisjes së seancës plenare duke bllokuar disa vezë. Një pjesë e deputetëve demokratë kanë mundur ti fusin në sallë vezët. Gjatë seancës deputetë të PD-së kanë mbajtur dhe pankarta ku shkruhej: Jashtë kriminelët

Mes kësaj rrëmuje nënkryetarja e Kuvendit hodhi për votim dekretet e Presidentit për shkarkimin dhe emërimin e ministrave të rij. Dekretet u votuan edhe nga deputeti Armando Prenga.

Lexoni dhe kete

PD NIS FUSHATĂ‹N ELEKTORALE

Ka nisur faza e tretĂ« e pĂ«rzgjedhjes sĂ« kandidatĂ«ve pĂ«r deputetĂ« tĂ« PartisĂ« Demokratike. Procesi …