Tuesday , 27 October 2020

PARTIA DEMOKRATIKE DEGA SHKODĖR, DEKLARATĖ PĖR MEDIAT

ė kapur nga paniku i humbjes sė zgjedhjeve tė 21 Qershorit, Deputetėt e Partisė Socialiste tė Qarkut Shkodėr, ēdo ditė e mė shumė po bėhen qesharakė.

Sipas tyre, Voltana Ademi nuk ka ide, dhe se ėshtė kopje e Lulzim Bashės.

I premtuat punėsim Shkodranėve, ndėrsa zyrėn e pėrbashkėt qė hapėt me qėllim pritjen e qytetarėve e mbyllėt.

Pse?

Pse nuk prisni mė qytetarė nė ato zyra, apo jeni lodhur nga kėrkesat e tyre pėr mbajtjen e premtimeve?

Pse i rritėt taksat?

Pse i burgosėt shqiptarėt pėr drita?

Cilat janė premtimet tuaja pėr legalizim pronash, apo do merrni pėr shembull familjen Kolgegaj, sė cilės nuk i ktheni pronėn e trashėguar dhe tė fituar me gjyq?

Premtoni shumė, por realisht na tregoni deri tani ēfarė keni bėrė qė banorėt e kėsaj Bashkie tė jetojnė tė qetė dhe tė kenė mirėqenie?

Sa keni punuar qė tė rrisni cilėsinė e jetės nė kėtė qytet?

Tani ju doli gjumi dhe keni filluar tė flisni duke kėrkuar votėn e Shkodranėve, pasi keni qenė nėn hijen e tė fortėve tė partisė dhe miqve tė Edi Ramės!

Shkodranėt do votojnė pa dyshim Voltanėn, kėtė e dini edhe ju, sepse programi i saj elektoral ėshtė program konkret pėr punė dhe dinjitet.

Lexoni dhe kete

NDALIMI NGA POLICIA, REAGON EDUART NDOCAJ

Pasi u lirua nga komisariati i policisĆ« ku qĆ«ndroi i shoqĆ«ruar pĆ«r rreth 5 orĆ« …