“PARTIA DEMOKRATIKE NUK BEN KOALICIONE ME LSI DHE PS”

Partia Demokratike nuk ben kurre koalicione as me LSI-n dhe as me PS-n, te cilat e kane derguar vendin ne kete situate te veshtire. Deklarata erdhi nga kryetari i Partise Demokratike per Qarkun Shkoder, Ramiz Çobaj, ku ishte i pranishem ne mbledhjen me anetaret e grup-seksionit nr 4 te partise demokratike ne Shkoder.

Nga ana tjeter, deputeti i PD-se, Helidon Bushati, tha se 70% e shqiptareve jane te pakenaqur nga qeveria dhe Partia Demokratike duhet te jete alternative e ketyre te pakenaqurve, ndersa deputetja Irma Kopliku u shpreh se kryeministri Rama eshte kryeministri me i dobet ne historine e vendit dhe ka urrejtje per Shkodren.

Tema e mbledhjes ishte pergatitja per zgjedhjet e reja per qeverisjen qendrore.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …