Wednesday , 2 December 2020

PARTIZANI, INTERESIM PR ARDIT KRYMIN DHE ERALD INARIN

Largimet e Hoxhs dhe Vaitzer mund t mos jen t vetmet tek Vllaznia n merkaton e janarit. Kjo sepse ekipe t tjera kan nisur t shfaqin interesimin e tyre pr t tjer lojtar t skuadrs shkodrane. Kshtu, Partizani pasi arriti t marr pak koh m par mbrojtsin Esin Hakaj, tashm krkon edhe dy lojtar t tjer t talentuar nga kuqeblut. Bhet fjal pr Ardit Krymin dhe Erald inarin.

Burime pran klubit t kuq bjn t ditur se drejtuesit e tij duan t mendojn pr t ardhmen dhe pr kt arsye, kan hedhur syt nga kto dy futbollist. Edhe vet inari n rrjetet sociale, e ka pohuar se ka nj interesim pr t nga Partizanit. Megjithat vetm kaq. Drejtuesit e Vllaznis me shum siguri q nuk do pranojn t heqin dor nga shrbimet e ktyre dy futbollistve. Jo m kot, ata n fillim t ktij sezoni kan firmosur kontrata afatgjata me t dy ata. Kto kontrata natyrisht q e bjn t pamundur largimin e tyre nga Shkodra.

Sidomos Krymi konsiderohet nj nga lojtart m t talentuar t kuqebluve dhe loja e tij n mesfush sht vlersuar maksimalisht nga t gjith dhe pr kt arsye, kuptohet q trajneri Cungu nuk do pranoj kurrsesi q t negociohet pr largimin e tij sepse do t linte prapa nj boshllk t madh. Edhe inari dallohet pr vlerat e tij dhe prandaj nuk do lejohet as largimi i tij. Por nse kta dy futbollist jan nn kontrata afatgjata, nj tjetr pjestar i Vllaznis aktuale, duket se e ka rrugn e hapur pr t’u larguar. Bhet fjal pr mbrojtsin Ditmar Bicaj, pr t cilin ka interesime nga ekipe t huaja dhe lezhjani n fakt, ka nj pik n kontrat, n baz t s cils mund t largohet jasht vendit nse ka nj ofert m t mir. Deri m tani nuk ka asgj konkrete por n ditt n vijim mund t ket zhvillime pr t.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon të fitojë në kampionat dhe të kryesojë me meritë renditjen edhe pas …