Pas humbjes me Tiranen, Gjecaj: Presim edhe dy perforcime

Humbja e Vllaznis ndaj Tirans pasditen e s shtuns ka br q prfundimisht ajo ta lshoj vendin e par n renditje, Kt gj e ka pranuar edhe trajneri I saj Bledar Gjeaj I cili tashm bashk me ekipin e tij ka filluar t mendoj pr ndeshjet e plej- ofit. Njkohsisht, ai ka br ditur se n ditt e ardhshme priten edhe dy prforcime tek Vllaznia me lojtar t huaj cilsor.

N ditt n vazhdim do t msohet edhe n lidhje me kombsin dhe rolet ku luajn kto basketbollist t cilt pritet t rrisin shum forcn e Vllaznis pr pjesn e mbetur t sezonit dhe natyrisht tek ndeshjet e plej- ofit pr tu shpallur kampione e vendit srish.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ VLLAZNIA MUND TEUTËN 90 – 71

Basketbollistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje të shkëlqyer në finalen e dytë ndaj Teutës, …