Saturday , 14 December 2019

PAS MITINGUT TE BASHES, FNSH PRESION POLICESK NE KASTRAT!

Pak orë pas mitingut të kreut të PD-së Lulzim Bashës në Koplik të Malësisë së Madhe, pasditen e 9 majit 2015, Partia Demokratike denoncon zbarkimin e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë duke ushtruar kontroll dhe presion në banesat e familjeve që ishin në miting. Denoncimi u bë nga kryetari PD Malësi e Madhe Pjerin Spathari.“Po terrorizohen banoret pas mitingut model te PD, denoncojmë këto akte të rënda të policisë” Sipas PD-së këto kontrolle janë vepër e qeverisë Rama-Meta dhe të nxitur nga deputeti socialist i zonës Paulin Sterkaj. “Jemi vetëm në orët e para pas prezantimit dhe ky është presion policesk” thone drejtues PD duke i bërë thirrje Ramës e Metës te terhiqen nga keto veprime.

Nderkohe deputeti demokrat Gjovalin Bzhetaj i ka bere thirrje demokrateve qe te mos bien pre e provokimeve ndersa thekson se keto pamje shikohen vetem ne Ukrahine nga ushtria e Putinit, megjithate me 21 Qershor do ju vij fundi me voten e lire.

Kandidati i partise demokratike Anton Kokaj ka theksuar se provokimet e policise se shtetit kane nisur perpara mitingut ku ishte i pranishem kryetari i PD- se Lulzim Basha ndersa kane kulmuar me aksionet e FNSH ne fshatrat e Vukpalajt dhe Pjetroshan. Sipas Kokajt “deputeti i majte duhet ti lere presionet me policine pasi i ka borxh Malesise se Madhe dhe presionet e tij nuk kane vend ne Malesine e Madhe.

Lexoni dhe kete

MBLEDHJA E KĂ‹SHILLIT BASHKIAK SHKODĂ‹R

2 pika kanĂ« qenĂ« nĂ« rend dite nĂ« mbledhjen e radhĂ«s tĂ« KĂ«shillit Bashkiak ShkodĂ«r. …