Monday , 25 October 2021

PASDREKE LETRARE PER 85-VJETORIN E LINDJES SE FADIL KRAJES

Bibloteka publike “Marin Barleti” ne bashkepunim me Shoqaten e Shkrimtareve Shkoder organizuan pasditen e se Henes nje pasdreke letrare kushtuar 85-vjetorit te lindjes se Mjeshtrit te Madh, Fadil Kraja. Ne kete aktivitet moren pjese te aferm dhe miq te shkrimtarit te njohur, te cilet folen rreth jetes se tij dhe dhane mendimet e tyre per karrieren e tij ne letersi.

Ndersa, vete Fadil Kraja u shpreh se Shkodra i ka dhene shume nder vite kultures dhe artit kombetar.

Pervec fjaleve te pranishemve, gjate aktivitetit u interpretuan krijimet e Fadil Krajes nga aktoret e teatrit Migjeni, ndersa ne fund shkrimtari Kraja shtroi nje koktej per te pranishmit.

Lexoni dhe kete

“GISHTËZAT”, SHFAQJE PËR FËMIJË NË AMBIENT TË HAPUR

E kishin përgatitur shfaqjen që të jepet në teatrin “Migjeni”, një shfaqje për fëmijë, me …