Monday , 28 September 2020

PAULIN STERKAJ ARROGANT NDAJ MEDIAVE: JU NUK KENI NIVEL!

Mbledhja e partis socialiste n Shkodr sht shoqruar me debate t forta ndrsa u drejtua nga koordinatori, Ditmir Bushati. N fillim u paraljmrua pjesmarrja e Rams por vetm pak minuta prpara nisjes s takimit mungoi ndoshta edhe pr shkaqe t situats q po kalon qyteti I Shkodres nga aksionet e Tatim- Taksave. Edhe pse mbledhja e PS- s ishte pr bashkine e Shkodres I pranishm ishte edhe deputeti i Malsis s Madhe Paulin Sterkaj ku nuk kursei akuzat direkte n drejtim t LSI- s gjat mbledhjes m dyer t mbyllura Kjo nuk sht mbledhje pr punsim, kjo sht mbledhje pr partin… Shumica ishin n mngjes me Ketin (Keti Bazhdarin) n dark me Namikun (Namik Kopliku), n tre t nats me Tomn (Tom Doshin) e n mngjes me Gonin (Agron ela)… i kam me filmime.- theksoi Sterkaj, I cili ashtu sic e ka zakon te vjetr pr t mos I qndruar fjalve sapo prfundoi mbledhja mohoi t ket br kt deklarat.

Nen arrogancen qe e karakterizon deputetin e malesise se madhe Paulin Sterkaj nuk mund t mungonin edhe akuzat n drejtim t mediave lokale kur u pyet mbi raportin e OSBE- s, ndoshta nj mnyr kjo pr tu hakmarr ndaj gazetareve pasi bn publike akuzat e tij n drejtim t LSI- s.

N raportin zyrtar t OSBE- s pr Paulin Sterkaj theksohet:Nj ish-munds me pak ose aspak edukim formal. Ai ka qen pjes e PD dhe u akuzua nga nj mik pr vrasjen e nj politikani n Shkodr, disa vite m par. Sterkaj pretendon t kt interesa biznesi n hidrokarbure, restorante dhe ndrtim, por shum pak dihet mbi aktivitetet e tij. Ne fund te fundit ky mbetet Paulin Sterkaj.

Lexoni dhe kete

META: KA MBETUR DHE PAK KOHË PËR TË REFLEKTUAR

Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaroi sot se ka mbetur edhe pak kohë për të …