Wednesday , 26 February 2020
Breaking News

PAULIN STERKAJ EVITON BALLAFAQIMIN ME AMBASADORIN AMERIKAN

Ket fundjave, ne Tamare u zhvillua nje event per promovimin e turizmit. Te pranishm kane qene edhe diplomate te huaj n mes tyre edhe Ambasadori Amerikan Donald Lu, si edhe antare te kabinetit qeveritar. Por n delegacionin pr promovimin e zons s Kelmendit binte n sy mungesa e t zotit t shtpis, deputetit socialist Paulin Stekaj i cili ne fakt duhej te ishte i pari ne kete pritje. Mungesa e deputetit te Malsis s Madhe ishte mjaft e cuditshme, edhe pse po promovohej zona n t ciln Sterkaj mori mandatin e deputetit, ndrsa disa muaj m par deklaronte se do bnte cdo gj pr promovimin e turizmit.

Por vetm pas pak muajve ashtu sic sht br tradit e deputetit socialist, pr t mos mbajtur fjaln, ky I fundit nuk ka qn I pranishm fare n kt aktivitet. Mos- pjesmarrja e Sterkajt ka t bj edhe me pjesmarrjen e diplomatit amerikan, ku ky I fundit po mbshtet fuqishm procesin e dekriminalizimit si dhe po eviton daljet n publik me prsonat me t shkuar t errt. Ky fakt ka ndikuar q Sterkaj t mos jet I pranishm fare n kt aktivitet q kishte si prpjekje per te shfaqur disa nga pasurit turistike qe fshihen mes maleve veriore.

Vetm pak jav m par n raportin zyrtar t OSBE- s pr Paulin Sterkaj theksohet:Sterkaj pretendon t kt interesa biznesi n hidrokarbure, restorante dhe ndrtim, por shum pak dihet mbi aktivitetet e tij. Pyetja qe lind eshte nese Sterkaj do vijoje ti quaje Ambasadoret thashethemxhinje te lagjes ashtu sikurse i quajti ne mbledhjen e partise socialiste.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETËSI ÇMONTIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT

Pjesëmarrës në këtë grusht shteti është vetë qeveria dhe gjysmë-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …