Saturday , 24 October 2020

PD: AKSIONE ANTI- KANABIS SHOW

Partia Demokratike i quan shfaqje mediatike aksionet e ndrmarra nga policia n pranin e ministrit t Brendshm, Saimir Tahiri dhe gazetarve t disa mediave q e kan shoqruar ditt e fundit.Me an t nj deklarate, sekretarja e Marrdhnieve me Publikun n PD, Grida Duma u shpreh se sht duke u luftuar vetm droga q nuk e ka paguar harain tek Edi Rama.

Deklarata e plot e Grida Dums:

Shfaqja e Tahirit n parcelat me drog n mnyr festive bashk me gazetart q merr me vete, m e pakta sht konfirmim i dshtimit t tij. Prpjekja pr propagand jep rezultatin e kundrt pasi vrteton se kanabisi ekziston, ka mbuluar vendin, nj denoncim i prditshm i opozits, qytetarve dhe partnerve tan.

Tahiri po i bn reklam biznesit kriminal t lejuar e t bekuar nga Edi Rama. Edi Rama e ka mohuar deri tani se Shqipria sht mbuluar me drog, por sot kemi menaxherin e tij kryesor n kt fush, Tahirin, q pozon i gzuar npr parcela me kanabis.

Kjo shfaqje e turpshme nuk e mbulon dot t vrtetn tjetr t hidhur t ktij fenomeni. Q n Shqiprin me miliona rrnj kanabis, digjen ca bim n mnyr selektive. Kapet ajo drog q nuk ka paguar taksn 30 prqind tek shefat, tek Tahiri, tek Rama.

Kt e di kushdo, dhe kjo ndrhyrje, nuk sht vecse nj shrbim tjetr edhe m i madh q u bhet bandave t licencuara t qeveris, q ta ken t gjith tregun pr vete. Kto aksione sa pr sho, jan gjithashtu nj presion q Edi Rama u bn trafikantve klandestin, q t paraqiten sa m shpejt, t regjistrohen n deftert e tij, t paguajn harain.

E vrteta e ktyre aksioneve nuk sht aspak, askush i paprekshm, por askush smund t merret me kanabis pa paguar pjesn tek shefat, tek Tahiri, Tek Rama. T vetmit t paligjshm jan ata q guxojn ti shptojn skems s 30 prqindshit.

Ky sht realiteti i sundimit t vendit nga droga e nga bandat e Edi Rams. Kjo sht sot Shqipria e rrnuar nga ekonomia kriminale e hashashit. sht koha q shqiptart t bashkohen e ta pastrojn vendin nga droga, nga krimi, nga bandat e kumbart e tyre n qeveri.

Shqipria do t jet m mir pa Edi Ramn.

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …