Friday , 3 December 2021

PD akuza nga OSHEE- se Shkoder!

Deklarat e PD- se

Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike ėshtė kthyer nė njė institucion gjobvėnės. Kjo faktohet me faturat e tejfryra dhe me gjobat e vendosura ndaj shqiptarėve, qė sipas tyre nuk kanė paguar faturat e energjisė elektrike. Premtimi se do shlyhet i gjithė faturimi i gabuar ndaj konsumatorėve tė Operatorit tė Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike nga Kryeministri Rama ėshtė vetėm njė mashtrim I radhės.

Se ky ėshtė njė mashtrim pėrgjigjen e dhanė banorėt e Rragamit tė Gurit tė Zi, tė cilėve nė mėnyrė arbitrare dhe me pa tė drejtė u ndėrpritet energjia elektrike. Askush nga banorėt nuk njeh faturuesin, e aq mė pak askush nga Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike nuk ka shkuar pėr tė parė se sa ėshtė shpenzimi i energjisė nė kėto familje. E njėjta situatėn pėrsėritet nė gjithė rrethin e Shkodrės. Pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Shkodėr, gjatė kėtij fillim viti, janė rreth 100 kėrkesa nga qytetarė tė ndryshėm qė kėrkojnė “Shfuqizim tė titullit ekzekutiv”, ose ndryshe gjobave pėr dritat, ndėrsa i padituri ėshtė Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike.Kjo ėshtė njė dėshmi e qartė se kjo qeveri me Kryeministėr Edi Ramėn nuk e ka mendjen tė sigurojė jetė mė tė mirė pėr shqiptarėt, por si t’i varfėrojė mė shumė ata duke u pasuruar vetė.

Deri mė tani nuk kemi parė asnjė reformė funksionale nė drejtim tė pėrmirėsimit tė kushteve ekonomike e sociale tė Shkodranėve, pėrveē burgosjes sė tyre dhe kėrcėnimit tė vazhdueshėm pėr heqje nga puna nėse nuk paguajnė drita. Fėmijė qė nuk shkojnė nė shkollė sepse s’kanė drita nė shtėpi pėr tė mėsuar, familje tė cilat edhe ato pak kursime qė I kanė pasur, I kanė humbur duke paguar gjobat e dritave.
Ėshtė ky realiteti i zymtė nė Shkodėr i krijuar nga Kryeministri i 1 milion shuplakave.

S’kemi parė asgjė akoma!

Lexoni dhe kete

PS SHKODƋR MBLEDHJE PƋR TƋ AFRUAR SA MƋ SHUMƋ GRA NƋ PARTI

Partia Socialiste dega ShkodĆ«r ka organizuar njĆ« mbledhje, ku nĆ« fokus ishte pĆ«rcjellja e mesazhit …