Saturday , 27 November 2021

PD akuza nga OSHEE- se Shkoder!

Deklarat e PD- se

Operatori i Shprndarjes s Energjis Elektrike sht kthyer n nj institucion gjobvns. Kjo faktohet me faturat e tejfryra dhe me gjobat e vendosura ndaj shqiptarve, q sipas tyre nuk kan paguar faturat e energjis elektrike. Premtimi se do shlyhet i gjith faturimi i gabuar ndaj konsumatorve t Operatorit t Shprndarjes s Energjis Elektrike nga Kryeministri Rama sht vetm nj mashtrim I radhs.

Se ky sht nj mashtrim prgjigjen e dhan banort e Rragamit t Gurit t Zi, t cilve n mnyr arbitrare dhe me pa t drejt u ndrpritet energjia elektrike.Askush nga banort nuk njeh faturuesin, e aq m pak askush nga Operatori i Shprndarjes s Energjis Elektrike nuk ka shkuar pr t par se sa sht shpenzimi i energjis n kto familje. E njjta situatn prsritet n gjith rrethin e Shkodrs.Pran Gjykats s Shkalls s Par Shkodr, gjat ktij fillim viti, jan rreth 100 krkesa nga qytetar t ndryshm q krkojn Shfuqizim t titullit ekzekutiv, ose ndryshe gjobave pr dritat, ndrsa i padituri sht Operatori i Shprndarjes s Energjis Elektrike.Kjo sht nj dshmi e qart se kjo qeveri me Kryeministr Edi Ramn nuk e ka mendjen t siguroj jet m t mir pr shqiptart, por si ti varfroj m shum ata duke u pasuruar vet.

Deri m tani nuk kemi par asnj reform funksionale n drejtim t prmirsimit t kushteve ekonomike e sociale t Shkodranve, prve burgosjes s tyre dhe krcnimit t vazhdueshm pr heqje nga puna nse nuk paguajn drita.Fmij q nuk shkojn n shkoll sepse skan drita n shtpi pr t msuar, familje t cilat edhe ato pak kursime q I kan pasur, I kan humbur duke paguar gjobat e dritave.
sht ky realiteti i zymt n Shkodr i krijuar nga Kryeministri i 1 milion shuplakave.

Skemi par asgj akoma!

Lexoni dhe kete

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar …