Tuesday , 6 December 2022

PD: BRENDA 24 OREVE DO TE HEQIM FLAMUJT NGA QYTETI!

Deklarata PD- se!

Duke marr shkas nga shqetsimi mbarqytetar shkodran pr znien e hapsirave publike me flamujt dhe banderolat e partive politike, q para pes ditsh, Partia Demokratike Dega Shkodr, u ka krkuar subjekteve t tjera q t bihet dakord pr lirimin e hapsirave publike.Megjith prpjekjet e bra nga ana jon, deri m tani, jo vetm nuk ka asnj reagim pozitiv, por edhe asnj lloj prgjigje.

N kto kushte, kur partit e tjera politike vazhdojn t mos i prgjigjen krkess ton, Partia Demoktatike, ka vendosur q brenda 24 orve t ardhshme, n respekt t opinioneve dhe ndjesis s qytetarve, t liroje hapsirat publike nga simbolet propagandistike zgjedhore.

Edhe nj her, u bjm thirrje subjekteve t tjera politike q ti bashkohen nisms s Partis Demokratike, n respektim t kulturs dhe qytetaris shkodrane.

Shpresojm q edhe subjektet e tjera do i prgjigjen pozitivisht veprimit ton, duke qen t bindur se qytetari beson m shum tek programi m i mir se sa tek propaganda vizive e tejkaluar.

N do fushat, simboli mbetet simbol dhe kurrsesi nuk mund t konvertohet n vot.

Votn e kan n dor inteligjenca dhe kultura e qytetarve shkodran dhe ata do flasin nprmjet saj me dat 21 Qershor.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBAN DËGJESËN E RADHËS NË NJËSINË RRETHINA

Taulant Shahmani dhe Valbona Doniku kane qene kandidatet e radhes qe kane prezantuar platformat e …