Sunday , 17 January 2021

PD DENONCON NGA ZONAT E PËRMBYTURA NË LEZHË

Përfaqësuesit e PD, Lindita Metaliaj dhe Belind Këlliçi, ishin me banorë të prekur nga përmbytjet në zonat e Lezhës dhe Mamurrasit.

Banorët pohojnë se dëmet janë të mëdha, por askush nuk u ka ardhur në ndihmë. Ish deputetja Lindita Metaliaj bëri përgjegjëse qeverinë për braktisjen e banorëve.

Në Qarkun e Lezhës ndodhen nën ujë 2600 hektarë tokë, ndërkohë 30 familje janë evakuar.

Lexoni dhe kete

MEDIU: TË PËRGATITEMI SI OPOZITË QË TË KEMI PËRGJIGJET E PROBLEMEVE

Këshilli drejtues i grave Republikane, i përbërë nga pedagoge, avokate, biznesmene dhe studente, zhvilluan një …