PD DENONCON NJË TJETËR KRYEBASHKIAKË TË QEVERISË

Partia Demokratike ka denoncuar këtë të mërkurë një tjetër kryebashkiak të Rilindjes në Mallakastër, Qerim Ismailajn. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, tha se nga të dhënat që disponon kjo parti, rezulton se Ismailaj në periudhën 1999-2000 ka qenë i dënuar dhe dëbuar nga Greqia në periudhën 1999-2000.

Bardhi i ka kujtuar Ismailajt se çfarë i kujtonte data 25 shkurt 2000, duke shtuar se ashtu si edhe në rastet e mëparshme, PD do të provojë me dokumente zyrtare se Edi Rama i Mallakastrës është subjekt i ligjit për dekriminalizimin dhe duhet të dorëzojë mandatin e kryebashkiakut.

Tashmë shkon në 4 numri i kryebashkiakëve të akuzuar prej Partisë Demokratike për fshehje të dënimit.

Lexoni dhe kete

BASHA: SULMET KUNDËR OPOZITËS NUK I FSHEHIN DOT DËSHTIMET

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish përmes një deklarate shpërndarë mediave, lidhur me …