PD: EDI RAMA ME DREJTUESIT E POLICISE MENAXHERET E KANABISIT!

Partia Demokratike me anė tė kreut tė Departamentit tė Rendit dhe Sigurisė, Enkelejd Alibeaj ka deklaruar se Edi Rama ėshtė nė krye tė biznesit tė drogės, duke u bazuar nė tė dhėnat e bėra publike nga njė raport sekret i policive italiane dhe gjermane.

“Raporti sekret i shėrbimeve italiane dhe gjermane i publikuar nė media, konfirmon denoncimet e pėrditshme tė Partisė Demokratike dhe thekson se njerėzit e Edi Ramės nė Policinė e Shtetit, janė menaxherėt e kanabisit dhe vjelin taksėn 30 pėr qind pėr ēdo rrėnjė tė mbjellė”, tha gjatė deklaratės sė tij, Enkelejd Alibeaj.

“Raporti sekret dėshmon se e gjithė Shqipėria ėshtė kthyer nė fermėn e madhe tė hashashit tė Edi Ramės.Njerėzit e tij tė besuar qė janė drejtuesit e Policisė nė ēdo qark, si Neritan Nallbati nė Fier, Jeart Ēela nė Vlorė, Fatmir Lleshi nė Berat, perlat Cullhaj nė Durrės, Lenja nė Lezhė, Targaj nė Dibėr, Alban Ēela nė Shkodėr, Hodaj nė Tiranė, Arapi nė Gjirokastėr, Zyberi nė Korēė, tė gjithė drejtuesit, shefat e komisariateve e klani i tyre, me urdhėr tė Edi Ramės kanė braktisur detyrėn dhe janė vetėm nė shėrbim tė ruajtjes e trafikimit tė drogės.Sepse edhe Edi Rama ka braktisur detyrėn, dhe ka prioritet vetėm plantacionet me drogė. Kanabizimi i vendit po mbyt ekonominė e ndershme, po shfrytėzon burimet dhe asetet e vendit dhe po sjell krime e vrasje.Nga ky biznes kriminal pėrfitojnė vetėm bandat, drejtuesit e Edi Ramės nė polici dhe sigurisht vetė ai, nė krye tė skemės sė 30 pėrqindėshit.Kjo nuk ėshtė zgjedhja e shqiptarėve. Shqiptarėt nuk duan drogė, por punė tė ndershme e siguri pėr familjet e tyre. Qytetarėt do ta heqin kėtė zgjedhė tė bandave tė drogės me Edi Ramėn nė krye. Shqipėria do tė jetė mė mirė pa Edi Ramėn”, tha Alibeaj nė deklaratėn e tij pėr media.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …