Saturday , 24 October 2020

PD LARGON NGA PROESI I ORGANIZIMIT ELEKTORAL JOZEFINA TOPALLIN

Partia Demokratike do t’i nnshtrohet nj tjetr procesi riorganizimi duke shtuar t paktn 14 deg n t gjith vendin.Ky sht vendimi i kryesis s Partis Demokratike, i cili u b publik nga kryetari i PD Lulzim Basha. Shefi i opozits tha se kjo bhet q strukturat e PD t jen m afr qytetarve, por kreu i opozits nuk prjashtoi faktin se me kt riorganizim u jepet fund paknaqsive q u shfaqn pr angazhimin e strukturave t PD n zgjedhjet lokale t 2015.

N mbledhjen e kryesis u vendos fuqizimi i strukturave, riorganizimi i strukturave t Partis Demokratike n funksion t zgjedhjeve t ardhshme parlamentare. Prfundimi i analizs n terren do t shoqrohet edhe me krijimin e disa degve t reja, t cilat n thelb kan fuqizimin e do seksioni, grupseksioni dhe degve t Partis Demokratike. Do t kemi nj shtim prej 14 degsh, pra jan 67 deg n territor nga t cilat 35 deg, n pjesn m t madhe pr shkak t ndarjes do ti nnshtrohen edhe nj procesi zgjedhor. Kryesia e Partis Demokratike mori vendim t miratoj sipas statutit t Partis Demokratike ngritjen e degs s Partis Demokratike n Londr, pas shum krkesave t antarve dhe demokratve q jetojn n kt metropol, -u shpreh zoti Basha.

N drejtim t organizimit elekoral n Tiran do t jet Edi Paloka, n Shkodr Arben Ristani, n Durrs Arben Imami, n Kuks Shrefedin Shehu, n Lezh Jemin Gjana, n Gjirokastr Tritan Shehu, n Fier Genc Pollo, n Elbasan Edmond Spaho, n Kor Genc Ruli, nVlor Flamur Noka. N Dibr Gent Strazimiri, n Berat Ridvan Bode. Nga kjo list t przgjedhurish vihet re largimi nga ky proces i Jozefina Topallit, Astrit Patozit, Aldo Bumcit.

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …