Sunday , 27 September 2020

PD Lezhe: 85% e rrethit pa energji elektrike!

Mijra banor t Lezhs e kan kaluar natn e ndrrimit t vitve n erresir t plot, ndrsa luhatjet e energjise kan sjell dm n paisje elektroshtepika n shum familje. Kjo situat shte denoncuar nga Partia Demokratike n qytetin e Lezhs.N nj deklarate pr mediat kreu i selis blu Paulin Marku, ka deklruar se 85 prqind e rrethit t Lezhs ka qen pa energji elektrike gjat nats s ndrrimit t vitve dhe datat 1 dhe 2 Janar. Ai ka akuzuar qeverin pr kt situat t krijuar, duke deklruar se luhajtjet e energjis kan shkaktuar dem t mdha pr banort e Lezhs.

Ne deklartn e tij Marku sht shprehur se viti 2014-t ka qen viti me bilance me negative pr lezhjant, ndrsa asnj pretim i qeveris nuk sht mbajtur dhe Lezha sht zhitur n nj kriz t thell ekonomike.

I gjith rrethi i Lezhs sht prballur me munges t energjis elektrike q prej dates 30 dhjetor, kjo prshkak t dmtimit t rrjetit si pasoj errave t forta q shoqruar kt rajon, ndrsa nata e ndrrimit t vitve sht kaluar si n mesjete pr shum familje n fshatrat e Lezhs.

Lexoni dhe kete

“NËSE KA VULLNET POLITIK, SHQIPËRIA MUND TË KETË ZGJEDHJE TË LIRA”

Nga Shkodra, ambasadori britanik në vendin tonë, Duncan Norman, deklaroi se nëse ka vullnet politik, …