Breaking News

PD LEZHE PERGATITJE PER PROTESTEN E 27-JANARIT

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka nisur përgatitjet për protesten e 27 janarit që do të zhvillohet në Tiranë.Prej ditesh deputetja Lindita Metaliaj sëbashku me drejtuesit e PD-së po vijojnë takimet me strukturat, duke ju kërkuar angazhim maksimal për ti bindur qytetaret që të bëhen pjesë e protesten të së shtunes.Deputetja Lindita Metaliaj si dhe kreu i degës së PD-së Paulin Marku kanë ftuar të gjithë qytetaret që ti bashkohen protestes së opozitës në Tiranë.

Nisja nga Lezha drejt Tiranes do të bëhet në mënyre të organizuar me autobuze dhe mjete private, ndërsa drejtuesit e PD-së bëjne të ditur se pjesmarrja e lezhjanve në proteste do të jetë masive.

Lexoni dhe kete

KRYEMINISTRI EDI RAMA MBERRIN NESER NE SHKODER, ZBARDHET AXHENDA

Eshte zbardhur axhenda e vizitës së kryeministrit Edi Rama në Shkodër. Raportohet se Rama bashkë …