PD- LEZHE: SHFAQJA E RAMES E TURPSHME

Shfaqja e Kryeministrit Edi Rama dje nė Lezhė ishte njė turp i madh, pasi ai nuk ka mbajtur asnjė premtim pėr kėtė rajon.

Kėshtu u shpreh nė njė dalje pėr mediat kreu i Partisė Demokratike nė kėtė rreth Paulin Marku, duke deklaruar se kryeminstri lujti bilardo dhe nuk mori kuponin tatimor, madje nė dalje ai pėrbuzi edhe gazetaret qė e pyeten pėr kėtė ēėshtje.

Marku po ashtu hodhi poshtė deklaratėn e ministres sė Arsimit pasi kjo e fundit tha se emėrim i mėsuesve nuk ėshtė politik duke i kujtuar Nikollės se shumė drejtues shkollash janė kryetarė tė PS dhe LSi nė Lezhė.

Lexoni dhe kete

DEPUTETI I PARTISƋ DEMOKRATIKE DORƋZON MANDATIN E DEPUTETIT

Eduard Halimi ka dorĆ«zuar sot mandatin e deputetit. Lajmin e ka bĆ«rĆ« tĆ« ditur vetĆ« …