PD: NË LUFTË ME COVID-19, POR QEVERIA JEP 4 TENDERA

Nga selia e PD-së, Enkelejd Alibeaj, denoncoi një vendim që sipas tij ka ndërmarrë qeveria shqiptare në një kohë që vendi po përballet me pandeminë e koronavirusit.

Sipas Alibeaj, qeveria Rama ka firmosur 4 tendera, me vlerë 7 mln euro, të cilat duhen anulluar, pasi qytetarëve nuk iu shërbejnë në këto momente.

Për Alibeaj, këto 7 mln euro mund të shkojnë për shëndetësinë, dezinfektimin e qytetit, apo financimin e njerëzve që janë në kufinjtë e mbijetesës.

Lexoni dhe kete

REFORMA ZGJEDHORE, REAGON PËRSËRI ILIR META

Ndërsa publikoi një shkrim të BB-së që thoshte se nga kriza e COVID Shqipëria do …