PD NE MALESI TE MADHE, GATI PER PROTESTEN E 27 JANARIT

Partia Demokratike ne Malesi te Madhe ka zhvilluar mbledhjen e rradhes me anetare te kesaj force politike. Ne fokus ishte protesta qe do te organizohet nga opozita me 27 Janar ne Tirane. Kreu i PD-se ne Malesi te Madhe, Anton Kokaj, bashkebisedoi me anetaret per udhezimet e dhena nga kreu i PD-se Lulzim Basha. Nderkohe, ne fjalen e tij, Kokaj i beri thirrje qyetareve te Malesise se Madhe te marrin pjese ne protesten e opozites. Gjithashtu, ai beri me dije se nga Malesia e Madhe jane larguar ne keto vite te fundit 3.000 te rinj.

Sipas Kokajt, qeverisja e Rames po demton rende popullin shqiptar, e sidomos banoret ne Malesi te Madhe, prandaj duhet te jene te gjithe te bashkuar per te mos lejuar kete keq-qeverisje.

Lexoni dhe kete

ILIR META E QUAN EDI RAMËN ISH-KRYEMINISTËR

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta pasi ndoqi ndeshjen e basketbollit në Shkodër mes Vllaznisë që …