Wednesday , 27 June 2018

PD ne mbeshtetje te banoreve prane Stadiumit!

Partia Demokratike ėshtė nė mbrojte tė banorėve tė zonės sė stadiumit ku pritet tė ndėrhyjė INUK- u, ky fakt ėshtė bėrė I ditur gjatė mbledhjes sė grupselsionit nr- 4, ku tė pranishėm nė kėtė mbledhje ishte kryetari selisė blu nė Shkoder Ramiz Ēobaj si dhe deputetėt Helidon Bushati dhe Voltana Ademi.

Pėrpara grupseksionit nr-4, deputėtet Ademi dhe Bushati e cilėsuan si tė paligjshme veprimet e INUK qė pritet tė ndėrmarrė nė qytetin e Shkodres.

Nė kėtė takim qytetarėt nė bashkėbisedim me krerėt e PD- sė ngrenė zėrin kundėr dhunės, padrejtėsisė, arbitraritetit e selektivitetit, kundėr rritjes sė taksave e pamundėsisė pėr mbijetesėn e biznesit tė vogėl, pėr papunėsinė nė rritje, pėr pasigurinė e rendin publik tė kėrcėnuar, kundėr rritjes sė ēmimit tė energjisė elektrike si dhe kundėr veprimeve arbitrare e tė jashtligjshme tė Inspektoratit Ndėrtimor Urbanistik Kombėtar, duke kerkuar fuknsionimin ligjor te shtetit dhe tė institucioneve!

Lexoni dhe kete

PARTIA SOCIALISTE FESTON 27-VJETORIN E THEMELIMIT

12 Qershori shĆ«non njĆ« datĆ« tĆ« veƧantĆ« pĆ«r PartinĆ« Socialiste nĆ« vendin tonĆ«. ƋshtĆ« data …