Tuesday , 16 August 2022

PD ne mbeshtetje te banoreve prane Stadiumit!

Partia Demokratike sht n mbrojte t banorve t zons s stadiumit ku pritet t ndrhyj INUK- u, ky fakt sht br I ditur gjat mbledhjes s grupselsionit nr- 4, ku t pranishm n kt mbledhje ishte kryetari selis blu n Shkoder Ramiz obaj si dhe deputett Helidon Bushati dhe Voltana Ademi.

Prpara grupseksionit nr-4, deputtet Ademi dhe Bushati e cilsuan si t paligjshme veprimet e INUK q pritet t ndrmarr n qytetin e Shkodres.

N kt takim qytetart n bashkbisedim me krert e PD- s ngren zrin kundr dhuns, padrejtsis, arbitraritetit e selektivitetit, kundr rritjes s taksave e pamundsis pr mbijetesn e biznesit t vogl, pr papunsin n rritje, pr pasigurin e rendin publik t krcnuar, kundr rritjes s mimit t energjis elektrike si dhe kundr veprimeve arbitrare e t jashtligjshme t Inspektoratit Ndrtimor Urbanistik Kombtar, duke kerkuar fuknsionimin ligjor te shtetit dhe t institucioneve!

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …