PD: OSHEE E PA AFTE, PROVOKOI PARTINE DEMOKRATIKE

DEKLARATA E PD- se NDAJ OSHEE- se

 

Operatori I Shprndarjes s Energjis Elektrike si nj erdhe militantsh partiak, nuk mjaftohet nga pa aftsia e ktyre militantve pr t menaxhuar rrjetin e energjise elektrike, por provokon hapur.

T gjith jemi dshmitar kur gjat fjals s Kryetarit t Partis Demokratike t Shqipris zotit Lulzim Basha para t rinjve dhe t rejave Shkodran n konferencn zgjedhore t Forumit Rinor, u ndrpre energjia elektrike.

Pr rreth nj or pallati I sportit Qazim Dervishi nuk sht furnizuar me energji elektrike. Ky sht nj provokim I rnd I br me qllim prishjen e konferencs zgjedhore dhe takimit t kryetarit Basha me t rinjt e Shkodrs.

Drejtues t ktij operatori duke qen n shrbim t politiks dhe jo n shrbim t qytetareve, por edhe t zhveshur nga prgjegjsia morale, dhe publike pr tI shrbyer Shkodrs. T vn kmb e krye n shrbim t eprorve t tyre politik. Kryejn akte t tilla t pa prgjegjshme, duke ndrprer energjin elektrike me synim prishjen e fests s t rinjve t Shkodrs.

I krkojm Operatorit t Shprndarjes s Energjis Elektrike Shkodr t jet n shrbim t qytetareve dhe jo n shrbim t urdhrave politik me qllime t qarta destruktive.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, BILANCI PËR KRIMET ZGJEDHORE

Prokuroria e Përgjithshme përmes një deklarate me shkrim, ka reaguar në lidhje me krimet zgjedhore, …