PD: OSHEE E PA AFTE, PROVOKOI PARTINE DEMOKRATIKE

DEKLARATA E PD- se NDAJ OSHEE- se

 

Operatori I Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike si njė ēerdhe militantėsh partiak, nuk mjaftohet nga pa aftėsia e kėtyre militantėve pėr tė menaxhuar rrjetin e energjise elektrike, por provokon hapur.

Tė gjithė jemi dėshmitar kur gjatė fjalės sė Kryetarit tė Partisė Demokratike tė Shqipėrisė zotit Lulzim Basha para tė rinjėve dhe tė rejave Shkodranė nė konferencėn zgjedhore tė Forumit Rinor, u ndėrpre energjia elektrike.

Pėr rreth njė orė pallati I sportit “Qazim Dervishi” nuk ėshtė furnizuar me energji elektrike. Ky ėshtė njė provokim I rėndė I bėrė me qėllim prishjen e konferencės zgjedhore dhe takimit tė kryetarit Basha me tė rinjėt e Shkodrės.

Drejtues tė kėtij operatori duke qenė nė shėrbim tė politikės dhe jo nė shėrbim tė qytetareve, por edhe tė zhveshur nga pėrgjegjėsia morale, dhe publike pėr t’I shėrbyer Shkodrės. Tė vėnė kėmbė e krye nė shėrbim tė eprorėve tė tyre politik. Kryejn akte tė tilla tė pa pėrgjegjėshme, duke ndėrprerė energjinė elektrike me synim prishjen e festės sė tė rinjėve tė Shkodrės.

I kėrkojmė Operatorit tė Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike Shkodėr tė jetė nė shrėbim tė qytetareve dhe jo nė shėrbim tė urdhėrave politik me qėllime tė qarta destruktive.

Lexoni dhe kete

PD KUNDƋR ZGJEDHJEVE ME 30 KORRIK NƋ UNIVERSITETE

PĆ«rveƧ studentĆ«ve, edhe Partia Demokratike ka dalĆ« kundĆ«r vendimit tĆ« ministrisĆ« sĆ« arsimit pĆ«r zhvillimin …