Thursday , 27 January 2022

PD PĖRMBYLL FUSHATĖN ELEKTORALE NĖ SHKODĖR

Mbyllja e fushatės sė Partisė Demokratike nė Shkodėr ėshtė kurorėzuar me njė miting madhėshtor ku mijėra qytetarė kanė vėrshuar nė shesh pėr tė deklaruar se fitorja e Partisė Demokratike dhe e Voltana Ademi  ėshtė e sigurtė. Kryetari i Partisė Republikane Fatmir Mediu tha se alternativa qa ofron Voltana Ademi ėshtė njė platformė qė Shkodra meriton.

Voltana Ademi pėrpara mijėra qytetarėve garantoi se do tė punojė fort duke patur pėrparėsi uljen e taksave dhe punėsimin e ndershėm.

Uragani shkodran ka qenė i papėrmbajtshėm nė mitingun pėrmbyllės tė Partisė Demokratike. Kryetari Lulzim Basha tha se ky ėshtė mesazhi qė Shkodra i pėrcjell kandidates sė dyzuar dhe dyshes Rama-Meta.

Mijėra qytetarė shkodranė kanė dhėnė mbėshtetjen e tyre duke e shndėrruar mitingun pėrmbyllės nė njė uragan tė fuqishėm ku Shkodra vulos fitoren e sigurtė tė Partisė Demokratike dhe tė kandidates Voltana Ademi me voteėn e tyre me 21 qershor.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E PJESSHME, CELIBASHI APEL QYTETARƋVE

Komisioneri ShtetĆ«ror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i ka bĆ«rĆ« thirrje qytetarĆ«ve tĆ« 6 bashkive ku …