Tuesday , 18 January 2022

PD: POLICIA E SHKODRES ESHTE KTHYER NE APARAT DHUNE!

Dhunė ndaj gazetarėve, dhunė ndaj fermerėve tė duhanit, e sė fundmi edhe dhunė ndaj punėtorėve tė thjeshtė, kjo ėshtė siguria publike qė Policia e Shkodrės I ofron qytetarėve tė saj. Ky ėshtė zbatimi I ligjit nga xhandarėt e kėsaj qeveri tė cilėt janė kthyer nė apart dhune, nė shkelės tė lirive dhe tė drejtave elementare tė shtetasve Shqiptar.

Bahri Malja nga fshati Ura e Shtrenjtė ėshtė dhunuar nga oficer tė policisė, brenda nė ambientėt e Komisariatit tė Policisė, deri sa ai ka humbur ndjenjat nga dėmtimet e pėsuara dhe gjėndja e tij shėndetėsore ėshtė e rėndė. Dhuna ndaj tij ėshtė njė kėmbanė alarmi pėr gjėndjen nė tė cilėt ndodhet vendi, ku nuk rrespektohen as tė drejtat mė minimale.

Ky rast I pa precedent tregon se si Policia e Shtetit e cila ėshtė kthyer nė njė bandė kriminale e cila dhunen e ka mjetin kryesor, duke u kujdesur pėr ccdo gjė e mė sė paku nė sigurimin e rendit dhe qetėsisė publike.

Bahri Malja ėshtė dhunuar pasi ėshtė shoqėruar nė polici teksa ndodhej nė njė kamion qė transportonte lėndė drusore, duke mos qenė as pronari I kamionit as I lėndės drusore e as drejtues I mjetit por thjeshtė I punėsuar. Krimi mė I madh I tij ishte se ai ndodhej nė atė kamion me dru pėr tė siguruar kafshatėn e gojės pėr vete dhe tre fėmijėt e tij tė mitur.

I bėjmė thirrje Ministrisė sė Brėndėshme, Drejtorisė sė Pėrgjithėshme tė Policisė sė Shtetit dhe Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Shkodėr, heqejn dorė nga dhuna ndaj qytetarėve, dhe vėninen e saj nė shėrbim tė qytetarit dhe sigurisė sė tij. Gjithashtu kėrkojmė nga Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr, nisjen e menjėhershme tė hetimeve pėr ngjarjen dhe mos lejimin e manipulimit tė provave dhe fakteve, duke bėrė tė mundur nxjerrjen para pėrgjegjėsisė ligjore tė policėve dhunues.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PƋRJASHTON SALI BERISHƋN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka pĆ«rjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anĆ«tarĆ« tĆ« …