PD: POLICIA PRESION POLITIKE KUNDER OPOZITES NE MALESI!

Deklarata e PD- se, ndaj dhunes ne Malesi te Madhe!

Partia Demokratike denon ashpersisht raprezaljen e ushtruar sot me urdher te Edi Rames pas takimit te kryetarit te Partise Demokratike ne Malesine e Madhe. Kontrollet e dhunshme nga efektive te FNSH dhe komisariatit te Malesise se Madhe ne banesat e pjesemarresve ne takimin e zhvilluar nga Partia Demokratike jane nje presion i hapur politik kunder opozites dhe mbeshtetsve te saj.

I bejme thirrje ekzekutoreve te ketyre urdherave te paligjshem te terhiqen menjehere nga ky dhunim flagrant i te drejtave dhe lirive politike te qyteateve te konsakruara me kushtetute. Ne te kundert, i sigurojme ata individualisht, nje per nje se dita kur do te japin llogari do te jete shume e afert.

Partia Demokratike i ben thirrje misionit te OSBE-ODIHR, dhe perfaqesive diplomatike te BE dhe SHBA te monitorojne nga afer kete pershkallezim te dhunes dhe terrorit qeveritar. Ne i bejme thirrje organeve te drejtesise te nisin menjehere hetimet dhe te vene para pergjegjesise dhunuesit dhe urdheruesit e dhunes policore.
Edi Rama ky burracak i pashoq i mberthyer nga paniku i humbjes qe urdheron dhunen e terrorin mbi opoziten permes banditeve dhe krimineleve dhe permes keqperdorimit te policise se shtetit e ka kot. Asgje dhe askush nuk e shpeton dot nga gjykimi popullor me vote ne 21 qershor.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, BILANCI PËR KRIMET ZGJEDHORE

Prokuroria e Përgjithshme përmes një deklarate me shkrim, ka reaguar në lidhje me krimet zgjedhore, …